Alternatív energiaforrásokkal, energiahatékonysággal és energiabiztonsággal kapcsolatos képzés

Cél:

A megújuló energiával, az energiahatékonysággal és az energiabiztonsággal kapcsolatos ismeretek szintjének növelése a helyi hatóságok, civil szervezetek, közintézmények, civil szervezetek, egyetemek 40 képviselője számára.

A képzés 2 napos lesz, és Szatmárnémetiben kerül megrendezésre, a norvég partnerek, a Vista Analyse támogatásával.

RENEWSM PROJEKT KÉPZÉSI FELÉPÍTÉS MEGÚJULÓ ENERGIÁRÓL

Megújuló energia tematikában zajlik képzés 2023. szeptember 5-6. között Szatmárnémetiben. A foglalkozást a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás szervezi a norvég Vista Analyze AS szervezettel együttműködve a RENEWSM projekt keretében. Haakon Venema és Leif Grandum, a norvég partnerszervezet képviselői a következő témákkal foglalkoznak a képzésen: megújuló energiaforrások, energiahatékonyság és -biztonság. Az ülésen több mint 40 résztvevő van jelen a helyi hatóságok, közintézmények, egyetemek, civil szervezetek képviseletében.

A képzés a RENEWSM projekt egyik tevékenysége. A projektet a 2014-2021 közötti EGT Finanszírozási Mechanizmus támogatja a „Románia Energia Programon” belül, a támogatás összege 138 000 eurót. A RENEWSM projekt fő célja Szatmár megyei lakosság meglévő tudásának megerősítése és tudatosságának növelése a megújuló energiával, az energiahatékonysággal és az energiabiztonsággal kapcsolatban.

A projekt megvalósítási ideje 12 hónap, az egyesület partnere ebben a projektben a norvég Vista Analyze AS szervezet. A projekt fő tevékenységei a következők: jelentés elkészítése Szatmár megye megújuló energiaforrásaiban rejlő lehetőségeiről, lakossági kampány és 40 fős tréning szervezése, tapasztalatcsere szervezése Norvégiában, ill. a projekt záró konferenciája. A projekt összértéke 163 205 euró, amelyből 138 724 euró az EGT támogatásokból származó finanszírozás.

Megjegyzés: Az EGT-támogatások Izland, Liechtenstein és Norvégia hozzájárulását jelentik egy zöldebb, versenyképesebb és befogadóbb Európához. Két fő célkitűzés van: a gazdasági és társadalmi egyenlőtlenségek csökkentése Európában, valamint a donorállamok és a 15 EU-tagállam közötti kétoldalú kapcsolatok erősítése Közép-Kelet-Európában és a Balkánon. A 3 adományozó állam az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodás keretében szorosan együttműködik az EU-val. Az adományozó államok 3,3 milliárd eurót nyújtottak támogatási programokon keresztül 1994 és 2014 között. A 2014-2021 közötti időszakban az EGT-támogatások értéke 1,55 milliárd euró. További információ az EEA Grants-ről: www.eeagrants.org.